Kalymnos – Dziewczyna pachnąca tymiankiem

Poznawanie dziewczyny z greckiej wioski, to jak odkrywanie słodkich tajemnic skrywanych pod aromatem ziół.

Uwiodła mnie dziewczyna z wioski, pobiegłem za nią pijany szczęściem, a ona lekka jak nasiono dmuchawca tańczyła na suchych, pachnących tymiankiem i oregano łąkach. Przedzierałem się przez kaleczące stopy krzewy, ale bólu nie czułem, wspinałem się po ostrych skałach, a one raniły palce i złapać Jej nie mogłem. Czasem czuję się jak Bożek Pan, w zachwycie nad pięknem dziewczyny zapominam się, a ona wciąż znika za kolejną skałą. Chciałbym podarować Jej miłość mężczyzny, a zachowuję się jak rozmarzony chłopiec, którego prowadzi na manowce roześmiana wieśniaczka. Lecz kiedy zmęczony położę się na plaży pełnej jasnego żwiru miękkiego jak piasek, przychodzi do mnie w błękicie i droczy się jaskrawymi kolorami i słoną wodą, która choć palić powinna zadrapania, to koi ból chłodem. Opowiada mi stare historie o bohaterach z dawnych czasów, o ciężkiej pracy poławiaczy gąbek, którzy życie narażają w głębinach morskich. Czasem śpiewa piosenki i sprawia, że młodość i przygoda odzyskują swoje prawdziwe znaczenie. Kalymnos ma na imię.

Dla Niej warto poświęcić jeden dzień, bo w zamian odwdzięczy się pocałunkiem – wspomnieniem, które pozostaje do końca życia. Jego nieuchwytność będzie Wam przypominać tańczącą lekko jak wiosenny motyl dziewczynę pachnącą tymiankiem.

Jesteśmy

Kos Adventures

Organizujemy wyprawy po wyspach Kos, Kalymnos i Nisyros w poszukiwaniu niezapomnianych wrażeń, które pozostaną w waszej pamięci i sprawią że zechcecie do nas wracać.

Numer licencji Greckiej Narodowej Organizacji Turystyki EOT 1471E60000081901

Π.ΒΑΡΘΟΛΟΜΑΙΟΥ & ΑΛΑΣΑΡΝΑΣ

85302 Kardamena

tel: +30 694 569 4025

Polityka prywatności