Biblioteka

Biblioteka może być pierwszym krokiem za próg bezpiecznego domu, gdzie czekają marzenia o Podróży. Podróż może być także wyjściem poza doświadczenie swojego ja, aby móc ujrzeć świat oczami innego człowieka.

Tutaj znajdziecie publikacje, które nas inspirują. Oddajemy Wam naszą bibliotekę i liczymy, że będziecie ją uzupełniać dzieląc się z nami tytułami, które zrobiły na Was największe wrażenie.

W klasycznej filozofii greckiej istnieje termin „logos” (λόγος), który znaczy słowo i słowo to zawsze niesie ze sobą znaczenie. Woła do nas o zrozumienie. Słowo kreuje cały nasz świat, bo jest boskim tchnieniem życia. Dzięki niemu możemy nazywać, opisywać, określać, wartościować, wołać i odczuwać. Słowo nie musi być napisane. Wystarczy, że je sobie wyobrazimy, a wtedy zaczniemy tworzyć wypowiedzianą przez umysł rzeczywistość. Czytanie przybliża dawno utracone krainy, bóstwa i bohaterów. Umożliwia fantastyczną wyprawę w świat wyobraźni, w którym ukryte są ziarenka prawdy o nas samych, że czasami stajemy się bogami, herosami, potworami, że czasami potrafimy tworzyć piękno i okrutnie niszczyć to co piękne. Poznając zapomniane światy widziane niegdyś oczyma starożytnych, mamy szansę napisać swoją historię.

Jesteśmy

Kos Adventures

Organizujemy wyprawy po wyspach Kos, Kalymnos i Nisyros w poszukiwaniu niezapomnianych wrażeń, które pozostaną w waszej pamięci i sprawią że zechcecie do nas wracać.

Numer licencji Greckiej Narodowej Organizacji Turystyki EOT 1471E60000081901

Π.ΒΑΡΘΟΛΟΜΑΙΟΥ & ΑΛΑΣΑΡΝΑΣ

85302 Kardamena

tel: +30 694 569 4025

Polityka prywatności