Antymachia

Antymachia na wyspie Kos: spokojna miejscowość z bogatą tradycją

Antimachia to tradycyjna wioska położona na płaskowyżu, w pobliżu lotniska. Wieś wyróżnia się tradycyjnymi domami i urzekającym krajobrazem. Antimachia słynie z tradycji muzycznych i tanecznych. Jest to całoroczna miejscowość o mało turystycznym charakterze. 

Atrakcje:

  • Ruiny twierdzy Joannitów Antymachia: w pobliżu miasteczka znajdują się ruiny twierdzy Antymachia, z których można podziwiać widok na południową część wyspy i półwysep Knidos.
  • Tradycyjny Młyn: Wciąż działający, w pełni sprawny wiatrak, którego pracę można zobaczyć na własne oczy. To wyjątkowa atrakcja, zwłaszcza, że w kawiarnia serwuje domowe wypieki z mąki zmielonej  na miejscu. Proces tradycyjnego mielenia mąki można poznać i zobaczyć za drobną opłatą.
  • Muzeum i Tradycyjny dom: małe muzeum prezentujące tradycyjne domostwo z wyspy Kos.
  • Ogród Hipokratesa: „Centrum kulturalne „Starożytny Dom – Ogród Hipokratesa” to dokładna replika starożytnej greckiej osady z V wieku p.n.e. Składa się ze starożytnego greckiego domu, Pasażu Filozofów, Teatru tańczącego Satyra, muzeum Demeter z kolekcją starych narzędzi rolniczych, Abatonu ,Świątyni Apolla i Winnicy Erosa.
  • Wycieczki rowerowe: okolice Antymachii to idealne miejsce na wycieczki rowerowe.

Restauracje i bary:

  • W Antymachii znajduje się kilka restauracji serwujących lokalne specjały.

Odległość od lotniska – 1km, odległość od miasta Kos – 25km

Antymachia to idealne miejsce dla osób szukających relaksu i spokojnego wypoczynku. Miłośników historii i tradycji, którzy pragną doświadczyć realiów greckiej wioski lub przenieść się na moment w czasy Hipokratesa. Bliskość lotniska jednak sprawia, że ruch lotniczy bywa odczuwalny. 

0